Kodiak Shadow
- Description
- Additional information
Description
Draped in enchanting shades of earthy beige, Kodiak Shadow is a tribute to nature’s palette. Versatile and enduring, it seamlessly integrates into both modern and vintage design, casting a subtle, grounding presence, where shadow becomes the spotlight.
Additional information
| Color | Multicolor |
|---|---|
| Dimensions | 24.7 – 26.2 x 4 – 4.4 cm |
| Thickness | 2.0 cm |
| Pieces per box | 69 |
| Coverage per box | 0.9 m2 |
| Weight | 12 kg |
| Weight per box | 12 kg |
| Reaction to fire | A1 |
| M Classification | Incombustible |
| Installation | With grout |































