NEW
Tanagra Russet
- Description
- Additional information
Description
Rich russet tones and a clean, structured layout bring a sense of warmth and timeless character. This brick finish blends classic charm with modern simplicity, making it ideal for refined, inviting interiors.
Additional information
| Color | Brown, Red, Russet |
|---|---|
| Dimensions | 21.4 x 6.4 cm |
| Thickness | 1.5 cm |
| Pieces per box | 50 |
| Coverage per box | 0.81 m2 |
| Weight | 21 kg |
| Material | Cement based |
| Reaction to fire | A1 |
| M Classification | Incombustible |
| Installation | With grout |




























