Belize Salmon
- Description
- Additional information
Description
In the soft glow of twilight, Belize Salmon brick paints your house with salmon, cream, and gentle grey hues. Like a lingering sunset, it exudes warmth and tranquillity, casting an enchanting spell.
Additional information
| Color | Multicolor |
|---|---|
| Dimensions | 10, 22 x 6.4 cm |
| Thickness | 1.5 cm |
| Pieces per box | 56 + 14 |
| Coverage per box | 1.00 m2 |
| Weight | 25 kg |
| Weight per box | 25 kg |
| Reaction to fire | A1 |
| M Classification | Incombustible |
| Installation | With grout |





























