Vella Umber
- Description
- Additional information
Description
The dark grey canvas of Vella Umber, subtly enriched with unique shades of brown, exudes a distinctive charm that guarantees a striking impact. Elevate your project with the distinguished allure of Vella Umber, where architectural tradition converges with modern innovation.
Additional information
| Color | Grey |
|---|---|
| Dimensions | 21 – 21.3 x 6 -6.3 |
| Thickness | 1.5 cm |
| Pieces per box | 63 |
| Coverage per box | 1.00 m2 |
| Weight | 21.5 kg |
| Weight per box | 21.5 kg |
| Reaction to fire | A1 |
| M Classification | Incombustible |
| Installation | With grout |

























