Ringo Reeve
- Description
- Additional information
Description
Embodying the seamless fusion of serene beige and timeless gray earthy tones, Ringo Reeve will transform your environment and let you experience the equisite allure of earth-inspired elegance.
Additional information
| Color | Multicolor |
|---|---|
| Dimensions | 24.7 – 26.2 x 4 – 4.4 cm |
| Thickness | 2.0 cm |
| Pieces per box | 46 |
| Coverage per box | 0.6 m2 |
| Weight | 18.2 kg |
| Weight per box | 18.2 kg |
| Reaction to fire | A1 |
| M Classification | Incombustible |
| Installation | With grout |























