Corsica Comfort
- Description
- Additional information
Description
Corsica Comfort is the perfect blend of light grey and white nuances for a timeless and exclusive look. Elevate your space with the understated beauty of Corsica Comfort and enjoy a captivating ambiance that leaves a lasting impression.
Additional information
| Color | Grey |
|---|---|
| Dimensions | 21 – 21.3 x 6 -6.3 |
| Thickness | 1.5 cm |
| Pieces per box | 63 |
| Coverage per box | 1.00 m2 |
| Weight | 8.5 kg |
| Weight per box | 8.5 kg |
| Reaction to fire | A1 |
| M Classification | Incombustible |
| Installation | With grout |

























