- Description
- Additional information
Description
Inspired by the vintage bricks of industrial architecture, Broadway brick tells a story of timeless grandeur. Embrace the heritage of industrial design with this brick and let your home echo the charm of a bygone era.
Additional information
| Color | Red |
|---|---|
| Dimensions | |
| Thickness | 1.5 cm |
| Pieces per box | 68 |
| Coverage per box | 1.00 m2 |
| Weight | 9.7 kg |
| Weight per box | 9.7 kg |
| Reaction to fire | A1 |
| M Classification | Incombustible |
| Installation | With grout |



































